+370 606 37357   Facebook

424723_10151029774753251_475094373_nOrtodontinis gydymas padeda išspręsti netaisyklingai išdygusių dantų ir sąkandžio problemas.

Gydymas yra taikomas naudojant ortodontinius aparatus :

 • breketus
 • ortodontines plokšteles
 • funkcinius aparatus

Kokio aparato reikės jums patars gydytojas apžiūros ir gydymo plano sudarymo metu.

 

Kada tinkamiausias laikas pradėti ortodontinį gydymą?

1104Dažniausiai ortodontinis gydymas atliekamas išdygus visiems nuolatiniams dantims.

Geriausias laikas ortodontiniam gydymui yra  10-16 metų, nes šiuo laikotarpiu dar vyksta augimas ir galima pasiekti gerų rezultatų.

Ankstyvas  ortodontinių anomalijų daignozavimas ir gydymas padeda išvengti sudėtingesnio gydymo vėliau. Toks gydymas būna lengvesnis ir trumpesnis.

Dažnai ortodontinis gydymas taikomas ir suaugusiųjų tarpe , siekiant pasiekti gerų protezavimo, implantacijos ar estetikos tikslų.Taigi ortodontinis gydymas tinka ne tik vaikams.

 

Ar jūsų vaikui reikalingas ortodontinis gydymas?

Yra keli požymiai, rodantys  ortodontinio gydymo reikalingumą:

 • kreivi ar netaisyklingai išdygę dantys
 • dantų susigrūdimas
 • veido asimetrija
 • tarpas tarp žandikaulių sukandimo metu
 • piršto čiulpimas
 • kvėpavimas per burną ( dažnai būna ,jei padidėję adenoidai)
 • apsunkintas kramtymas
 • per anksti netekus pieninių dantų.

Kas tai- breketai (kabės) ?

Tai fiksuojamos ant dantų  ‘’sagutės’’, prie kurių yra tvirtinama viela,jungianti visus dantis.

 

Kokios būna breketų rūšys?

sapfirovye-breketyMetalinai breketai– yra pati populiaraiausia breketų rūšis. Gydymas jais yra greitesnis, negu kitų rūšių breketais, tačiau jie yra mažiau estetiški.

Keramikiniai breketaitai breketai, kurie paskutiniu metu vis labiau populiarėja  dėl estetikos. Jie yra mažiau pastebimi ant dantų, juos galima klijuoti ant visų dantų ,arba tik ant priekinių, o mažiau matomose vietose naudoti metalinius breketus.

Šių breketų trūkumas yra tai, kad gydymas jais trunka keliais mėnėsiais ilgiau negu metaliniais, o nulūžusį ir įskilusį breketą reikia pakeisti nauju.

Be to jų kaina didesnė, lyginant su metalinais.

Safyriniai  breketai – tai pati estetiškiausia breketų rūšis. Tokie breketai atspindi natūralią dantų spalvą, dėl tokio atspindėjimo safyrinia breketai yra praktiškai nepastebimi ant dantų. Visos kitos jų savybės, privalumai ir trūkumai yra panašūs į keramikinius breketus.

Beligatūrinia breketai – tai Damon ,Smart Clip sistemos.

Ortodontinė viela šiuose breketuose fiksuojama specialių brekete esančių durelių pagalba, dėl ko dantims judėti naudojama mažesnė jėga, todėl ortodontinis gydymas trunka trumpiau nei naudojant įprastus breketus, o pakartotinai apžiūrai reikia atvykti rėčiau ( kartą per 1,5-2 mėn., tuo tarpu taikant kitas breketų sistemas- kartą per mėn.)

Šios sistemos trūkumas yra tai, kad tokie  breketai gaminami tik metaliniai ,gydymą jais  galima taikyti ne visose klinikinėse situacijose.

 

Kiek laiko trunka ortodontinis gydymas?

Vidutiniškai 1,5-2 metus.  Gydymo trukmė priklauso nuo klinikinio atvėjo sudėtingumo, nuo pasirinktos  ortodontinio aparato sistemos , bei paciento pareigingumo. Jeigu pacientas neatvyksta pakartotinei apžiūrai,bei nesilaiko gydytojo nurodymų, toks gydymas užtrunka.

 

Kas tai- ortodontinės plokštelės?

Tai nuimami ortodontiniai aparatai, kurie turi plastmasinį pagrindą, prie kurio pritvirtinti įvairūs metalinia elementai-spyruoklės, sraigtai, kabliukai.

Tai efektyvus ir nebrangus gydymo metodas, tačiau tinka gydyti ribotas anomalijas, bei tokios plokštelės nėra labai patogios, nes užima daug vietos burnoje.

 Jumis pasirūpins

 • Martynas Brazys
  Martynas Brazys

Tel.: +370 606 37357