+370 606 37357   Facebook

e09f174dadIšdygus pirmam pieniniam dančiui, tėvai jau turėtų jį prižiūrėti, kruopščiai valyti.Labai svarbu riboti saldžių gėrimų, sulčių vartojimą, ypatingai naktį.

Pirmas apsilankymas pas vaikų odontologą turėtų būti pažintinis, jo metu  gydytojas susipažįsta su vaiku, susidraugauja bei žaidimo forma parodo instrumentus, įranga. Pasakoja apie tai,kodėl reikia gydyti dantis, parodo tėvams kaip tinkamai išvalyti mažylio dantukus, rekomenduoja profilaktikos priemones. Toks pažintintinis apsilankymas padeda išvengti baimės gydant dantis.

Gydymo metu vadovaujamės principu »Rodau, sakau, darau», taip vaikas įtraukiamas į savotišką žaidimą. Mūsų pacientai ypač mėgsta rinktis plombų spalvas (Twinky Star), tai tampa ir savotišku stimulu pabaigti gydymą. Taip pat būtinai paaiškiname apie dantų valymą, parodome tai ant didelio muliažo, ir po to prašome vaikus nuvalyti šiuos dantukus, kad ir namuose jie prisimintu dantų valymo pamokėlę.

Yra galimybė gydymo metu atitraukti vaiko dėmesį animaciniais filmukais, kuriuos vaikas žiūri per specialius video akinius. Galite atsinešti ir vaiko mėgstamiausią filmuką!

Kiekvieno mažylio po gydymo laukia nedidelė dovanėlė — lipdukas. Tai  stimuliuoja vaikučius sugrįžti vėl.

 

Kodėl reikia gydyti pieninius dantis?

cvetnie_plombiKai kurie tėvai  galvoja,kad pieninių dantų gydyti nereikia, nes jie yra laikini, vistiek iškris. Tai klaidinga nuomonė, nes pieninia dantys laiko vietą nuolatiniams dantims.  Netekus pieninių dantų, šalia esantys dantys pasvyra netekto danties link ir nuolatiniam dančiui  nebelieka vietos taisyklingam dygymui, prarandama estetika ir funkcija, atstatyti kurią galima tik ortodontinio gydymo pagalba.

Be to laiku neišgydžius ‘’skylutės’’ infekcija pasiekia dantuko nervą — jį pradeda skaudėti, vaikas negali valgyti, žaisti, miegoti. Išplitus infekcijai vaikas ištinsta, gydymas sudėtingėja, reikalinga chirurginė pagalba.

 

Kaip paruošti vaiką apsilankymui pas odontologą?

a39203ce7756c9174646ca731aae7a1eSvarbiausia negąsdinti vaiko, bei neįtikinėti,kad nieko neskaudės, geriau pasakykite,kad gydytojas patikrins, ar dantukai sveiki.

Labai padeda knygučių apie dantukus skaitymas (‘’Dantų feja’’, ‘’Viskas apie tavo dantukus’’), bei filmukų apie Kariesiuką ir Ėduoniuką.Klinikoje mes visada duodame paskaityti šias knygutes vaikučiams,kurie laukia laukiamajame.

 Jumis pasirūpins

  • Brigita Zakrytė
    Brigita Zakrytė

Tel.: +370 606 37357